در دست گرفتن بیولوژیکی دستگاه لیزر

محصولات جانبی حاصل از آب و کود می‌تواند هر دو استفاده می شده و برای آب پاشی زمین های زراعی نزدیکی قضیه بهره قرار گیرد .
گیاه پالایی , تصفیه فاضلاب
در مهار پرورش ریشه pigra Mimosa دستگاه لیزر ابریشم تحقیقات موفقی بر روی سنبل آبی رنگ انجام شده شده‌است . دستگاه لیزر
بقیه کاربردها
در شرق آفریقا , سنبل آب از دریاچه ویکتوریا به کار گیری به عنوان خوراک دام و کود آلی استفاده می گردد و ه دستگاه لیزر ر یکسری مطالعه سنبل آب برای استعمال دوچندان محدود برای ایجاد کاغذ صورت گرفته با این حال از آن ها برای ایجاد صفحه در یک مقیاس کوچک استعمال میشود .

خاصیت دارویی و درمانی :

در Kedah مالزی , دستگاه لیزر ها برای درمانی پوست اسب از bioherbicidal که گون های ( تونیک ( است استعمال میگردد .
دستگاه لیزر
طریقه مصرف :
دستگاه لیزر
ریش دستگاه لیزر ه های سنبل آبی‌رنگ به صورت ارگانیک جذب آلاینده ها , از جمله سرب , جیوه و استرانسیوم – 90 , و همچنین بعضا از ترکیبات آلی که گفته می‌شود سرطان زا می باشند باشد . سنبل آب را می توان برای تصفیه فاضلاب کشت .
درجاوه بعضی وقتها طبخ و میل کردن قطعات سبز و دستگاه لیزر سنبل آبی رنگ همگانی شده است .
دستگاه لیزر
در ایران :
تیتر حذف شیمیایی و مکانیکی اکثر وقت ها بیش از حد گران و بی نتیجه است از این رو پژوهش ها در موضوع عوامل کنترل بیولوژیکی برای رویارویی با آب سنبل در دستگاه لیزر مارچوبه استارت شد . پژوهش ها وزارت کشاورزی ایالات متحده بر روی سه جور از سوسک شناخته شده برای تغذیه سنبل آبی رنگ , Neochetina bruchi , N . eichhorniae و سنبل خوار Sameodes albiguttalis . نوع سرخرطومی در ایالات ساحلی , اعم از لوئیزیانا , تگزاس و فلوریدا , که در آن هزاران جریب آلودگی از سنبل آبی موجود است انجام شوید . یک ده سال آن گاه در 1980مشخص شد که در لایه سنبل آبی‌رنگ به مقدار 33 % کاهش داشته است .

با این وجود , به جهت چرخه معاش کوتاه سرخرطومی که فقط نود روز است , محدودیت هایی در اینگونه نبرد بیولوژیکی برای سرکوب کامل سنبل وجود داشته است . این سرخرطومی با خوردن بافت , که سبب به از دست دادن خواص شناوری برای گیاه می شود در غایت موجب غرق شدن گیاه می‌گردد . اگر‌چه شواهدی از وصال به موفقیتهایی محدود در استفاده از سرخرطومی , از آن مجال در بیش تر از 20 مرز و بوم دیگر منتشر شده شده است با این حال , راه در اختیار گرفتن با در دست گرفتن ورود مواد مغذی بیش از حد و پیشگیری از بسط این نوع تحت عنوان موثرترین راه و روش مانده است .

خاک دلخواه :

سنبل آبی رنگ گیاه ساکن آبزی حوضه آمازون است , و معمولا با گونه های مهاجم بسیار اختلال ساز در خارج از محدوده ساکن آن می دانند . این گیاه در دو سال قبلی وارد تالابهای استان گیلان خصوصا تالاب در میان المللی انزلی , تالاب عینک رشت و چندین آب بند شهرستان شفت شده است . یک گونه غیر ساکن است و توسعه سرعت بالا آن و پوشش بی نقص سطح آب موجب بروز خلل ها عدیده زیست محیطی خصوصا کاهش تنوع زیستی و مرگ تدریجی تالابها را آماده می نماید . براین اساس بایستی در یک مبادرت علمی و اجرایی نسبت به معدوم سازی این گونه مبادرت گردد .

منبع : ویکی پدیا